pondělí 20. prosince 2021

Adventní období v naší škole

Adventní období máme v naší škole rádi. Čeká nás plno aktivit, předvánočního povídání, pondělních přípitků nebo tradic, které si připomínáme.

Letos jsme bohužel museli oželet vánoční jarmark i zpívání v kostele, přesto bychom vám rádi zprostředkovali atmosféru let minulých alespoň prostřednictvím fotek a sestřihů videí.

Co dalšího zažíváme? Čtěte dál a podívejte se:


První adventní pondělí (a pak i každé další) se scházíme na tradičním školním ranním kruhu. Zazpíváme vánoční písničky a přiťukneme si (alespoň symbolicky) čajem.Jaké koledy jsou naše nejoblíbenější? Ať už to jsou klasické jako Pásli ovce valaši, Štědrej večer nastal nebo Nesem vám noviny, tak i Ebenovy koledy (Vánoční) nebo méně známé vánoční písně. 
Takhle si je zpíváme letos:


A jak zpíváme v jiných letech? Nějak takhle - s varhany v novoveském kostele sv. Václava:
Každoročně jezdíme i na adventní výlety. Letos jsme zavítali do přerovského skanzenu. Seznámili jsme se s tradicemi a dozvěděli jsme se, jak slavili Vánoce naši předkové. 

Zaujaly nás staré učebnice:


i formy na perníky:


Líbila se nám studna


i výklad paní průvodkyně:


Vánoční stromečky vypadaly jinak a my jsme je pozorně pozorovali:


I naši nejstarší si adventní výpravu užívali:


A nezapomněli jsme se ani vyfotit:A co ještě čeká na naše žáky v adventním období? No přece ČERTOVSKÁ ŠKOLA! O té letošní jsme psali zde: http://www.skolaprosperity.cz/2021/12/zdravime-vas-z-certovske-skoly.html Pod školním vánočním stromem se letos objevila krabice, kterou vyrobily děti v družině:


Stačí do ní sáhnout a vytáhnout si povzbuzovač nálady:
Na kroužku keramiky děti pod vedením Marušky vyráběly keramické ozdobičky:


a v češtině jsme se věnovali klasice (Štědrý den od K. J. Erbena):V rámci kutilského kroužku si s Adélou zatloukáme šablonu vánočního stromku, který budeme následně vyplétat:
Na druhém stupni tiskneme betlémy metodou tisku z koláže:
Vyráběli jsme i další vánoční dekorace - třeba andělíčky z drátků:
A jak to vypadalo během adventu v naší škole v minulosti? Podívejte se. Společná školní večeře, akce s rodiči, společná setkávání... Poznáte ve videu sebe nebo své dítě?A pokud se chcete podívat na to, jak to bylo v naší škole v předchozích letech, tak nakoukněte:

Nás ještě dva společné dny čekají. Už zítra se těšíme na adventní stanoviště. Naučíme se vyrábět svíčky z vosku, pustíme si lodičku, vykrojíme jablíčko, uděláme vánoční ozdobičku nebo přáníčko, upleteme vánočku a taky nás čeká hra v poznávání vánočního cukroví.

Ve středu společné třídní besídky a pak už vánoční prázdniny.

Za celý tým ZŠ Prosperity i Vám přejeme klidné prožití adventu a vánočních svátků.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Abyste nebyli anonymní, budeme moc rádi, pokud ve výběru KOMENTOVAT JAKO vyberete předposlední možnost (název/adresa URL) a do políčka NÁZEV se podepíšete :)
Děkujeme za komentáře!