úterý 20. prosince 2016

Adventní období v naší škole

Advent je dobou zklidnění a čekání na Vánoce. U nás se ale odehrálo tolik věcí, že o zklidnění asi nelze mluvit. Na Vánoce se ale připravujeme zodpovědně.

Co symbolizuje náš advent?
Čertovskou školu, výlet na adventní výstavu na zámek Žleby, strojení stromků, zpěv koled, vánoční jarmark, vystoupení, adventní snídaně nebo obyčeje.

Podívejte se, jak jsme advent prožili my.


Začali jsme čertovskou školou. To se nám ale vyrojilo andílků, čertů i Mikulášů. Společně jsme trávili celý den čertovským učením a moc nás to všechny bavilo.
Děti si také vyrobily svůj knižní adventní strom - vypadá moc pěkně!Vyrazili jsme na zámek Žleby a zúčastnili se pohádkového adventního putování. Chutnal nám čaj v restauraci, splnili jsme všechny úkoly, zařádili si na zahradě parku a vyslechli plno nového uvnitř.

Čekal nás i vánoční jarmark a vystoupení dětí. Myslíme, že se obojí povedlo ke spokojenosti dětí i rodičů. Prvňáci si ještě užili Pisálkovu slavnost a dostali svoje první psací pero.Společně jsme zahájili poslední adventní týden snídaní. Ochutnali jsme cukroví, krájeli jablíčka a házeli bačkorami.


A na stromečku ve vestibulu čekalo na každého malé překvapení.
My jsme si zkrátka advent užili plnými doušky. Těšíme se na Vánoce.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Abyste nebyli anonymní, budeme moc rádi, pokud ve výběru KOMENTOVAT JAKO vyberete předposlední možnost (název/adresa URL) a do políčka NÁZEV se podepíšete :)
Děkujeme za komentáře!