pondělí 19. června 2017

Letní výprava za poznáním

Na výpravy za poznáním chodí žáci naší školy pravidelně. Letos jsme už počtvrté putovali stejnou trasou přes pole, louky, kolem slepého ramene Labe, přes les, po silnici, ... zkrátka krásnou polabskou krajinou.

Přestože trasa je v každém ročním období stejná, příroda kolem nás se mění. A o to nám jde - sledovat a zkoumat proměny přírody. Každá výprava má svá specifika a my pozorujeme s větším důrazem pokaždé něco jiného. Dnes to byl hmyz. Děti měly za úkol zástupce hmyzí říše najít, pozorovat, popsat, nakreslit a následně pustit zpět do přírody. Pomohla nám lupa, sklenice a další pomůcky. Výsledky pozorování byly velmi zajímavé - jako i další poznatky, které jsme cestou získali.

Podívejte se na fotky - počasí nám přálo, zážitků jsme měli plno a trochu unavení, ale nadšení jsme se vrátili do školy.Žádné komentáře:

Okomentovat

Abyste nebyli anonymní, budeme moc rádi, pokud ve výběru KOMENTOVAT JAKO vyberete předposlední možnost (název/adresa URL) a do políčka NÁZEV se podepíšete :)
Děkujeme za komentáře!