neděle 6. září 2015

Etická výchova už v předškolním klubu

Že v naší škole má své místo etická výchova, už víte. A dnes vám chceme představit způsob, jak seznámit i naše nejmenší s emocemi, etikou, osobnostně sociální výchovou.

Společnost Scio vydalo skvělou knížku Ferda a jeho mouchy. To by nebylo nic mimořádného, kdyby u této knížky nechyběly plyšové mouchy, které znázorňují jednotlivé emoce, a dokonce i velká plyšová žába (Ferda). Už zítra najdou děti z předškolního klubu Ferdu i všechny mouchy ve své třídě.

V knize se učitelé seznámí s pohádkami a příběhy, které malé děti určitě zaujmou. Spolu s nimi zde jsou i návody na aktivity, jak s knihou pracovat. Pro představu si můžete přečíst příběh Tobogán (o strachu z nového).

S jakými emocemi se v knize pracuje?

Paní učitelky v předškolním klubu s příběhy i plyšáčky umí pracovat a už se těší, jak se mouchy budou líbit našim dětem.

A jestli chcete poznat celý program více, zkuste třeba jejich FB stránku: Emušáci.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Abyste nebyli anonymní, budeme moc rádi, pokud ve výběru KOMENTOVAT JAKO vyberete předposlední možnost (název/adresa URL) a do políčka NÁZEV se podepíšete :)
Děkujeme za komentáře!