neděle 5. dubna 2015

Seznamte se s panem ředitelem

V rubrice Lidé bychom Vám rádi postupně představili celý tým školy Prosperity. U koho jiného bychom měli začít než u pana ředitele. Dovolte tedy, abychom Vám představili Mgr. Tomáše Orta.
Panu řediteli jsme (jako i ostatním členům týmu) položili tři otázky. Odpovědi na ně najdete na konci článku.

Tomáš Ort se narodil v roce 1976 v Jilemnici, vystudoval fakultu tělesné výchovy a sportu Univerity Karlovy. Ukončil i funkční studium - Marketing a management škol a školských zařízení.

Pracoval jako jednatel komunitního vzdělávacího centra a jako zástupce ředitele a projektový manažer na základní škole v Říčanech. Už jednou stál u uvedení nové školy do provozu, má zkušenosti s PR, ICT, personalistikou, řízením i zahraničními projekty.


Mezi školami, kde působil, je i Open Gate v Babicích nebo gymnázia v Říčanech či Neratovicích.

Dva roky pobýval na obchodní a jazykové stáži ve Velké Británii, kde spolupracoval se společností Hi-tec Ltd.

Tomáš Ort je sportovec tělem i duší, působil jako konzultant a lektor v Jachtařském svazu ČR, dělal kondičního trenéra reprezentantů v tenise. Ve své sportovní kariéře dosáhl i mnohých úspěchů. Je několikanásobný mistr České republiky ve skoku vysokém (osobní rekord 228 cm), v roce 2001 byl na Světové Univerziádě v Pekingu ve finále skoku vysokého, na mistrovství Evropy do 22 let získal v roce 1997 osmé místo.

Tomáš mluví plynně anglicky, pasivně zvládá ruštinu a polštinu.
Absolvoval kurzy rétoriky, řízení lidských zdrojů, strategií plánování, marketingu. Má kurz práce s nadanými dětmi.

Rád cestuje, poznává netradiční kultury i nové zajímavé lidi. Jeho oblíbenou oblastí je Střední Východ. Z koníčků uvádíme ještě akupunkturu, čínskou medicínu, posilování, bruslení, lyžování, fyzioterapii, imunologii, zdravotní TV nebo psychologii sportu.

Motto, které Tomáš Ort zastává: „Mnohého je dosaženo, vstane-li jeden a řekne NE!“

Otázky a odpovědi:
Co si představíte pod slovem PROSPERITA?
Pod slovem PROSPERITA si představuji stav vyjadřující patřičnou symbiózu a souhru všech aspektů vedoucích k uspokojení jedince či skupiny. Prosperita ve mně vyvolává pocit něčeho funkčního, transparentního, respekt a uznání, soudržnost a naději v lepší budoucnost.

Co považujete za svůj největší životní úspěch? 
Možná před 13 lety bych jmenoval nějaký svůj sportovní úspěch, dnes se dívám na tyto věci s odstupem. Dnes považuji za úspěch to, když mohu lidem kolem sebe pomoci, přinášet radost a uspokojení, protože právě to mě činí šťastným.

Jaké tři lidské vlastnosti jsou pro vás nejdůležitější? 
Lidských vlastnosti, které považuji za důležité, je mnoho. Dlouho jsem přemýšlel, které tři vybrat. Některé se za lidskou vlastnost ani považovat nedají, avšak lidé, kteří jsou těmito atributy vybaveni, mají můj respekt.
Lidská zralost – charakterní člověk se střídmým úsudkem, trpělivostí a pochopením.
Osobní životní posun – lidé toužící se neustále posunovat vpřed, zdokonalovat sebe sama.
Cílevědomost – lidé bez cíle nemají žádný směr, tápou a jsou stále na křižovatkách.

Mějme cíl a jděme za ním …

1 komentář:

  1. Vítězslav Horák (Quick Office)7. srpna 2018 v 19:23

    Ředitel je velký bojovník. Znám ho osobně. Velky frajer s charismatem. Vím, o čem mluvím. Nosil jsem mu nábytek sem a tam a pak zase tam a sem ����

    OdpovědětVymazat

Abyste nebyli anonymní, budeme moc rádi, pokud ve výběru KOMENTOVAT JAKO vyberete předposlední možnost (název/adresa URL) a do políčka NÁZEV se podepíšete :)
Děkujeme za komentáře!