neděle 31. března 2019

Noc s Andersenem

Poslední březnový pátek děti neodešly ze školy domů, ale společně jsme do sobotního rána slavili Noc s Andersenem. Akce zaměřená na čtenářství je mezi našimi žáky oblíbená a stala se už tradicí.

Ráno jsme seznámili s životem slavného dánského spisovatele a ve skupinách jsme sehráli některé jeho pohádkové příběhy.

Odpoledne probíhalo ve znamení Harryho Pottera. Žáci druhého stupně připravili pro své mladší spolužáky několik stanovišť, na kterých menší děti plnily úkoly. Každý si vyrobil svou kouzelnou hůlku a vrátili jsme se opět k dánskému pohádkáři. Nakreslili jsme jeho portrét a s pomocí spolužáků objevili jeho další díla a zajímavosti z jeho života.

Večer jsme zavítali na večeři do Novoveské hospody. Moc děkujeme za milé přijetí, děti si na výborném jídle opravdu pochutnaly. Pak už si ve třídách každý zalezl do spacáku a byl čas na čtení – ať už individuální nebo společné. Při poslechu audiopohádky Sněhová královna nakonec usnuli úplně všichni.

V sobotu ráno jsme se po snídani od maminek (moc děkujeme!) rozloučili. Už teď se těšíme na další ročník Noci s Andersenem.


Ve skupinách vymýšlíme jména - každá skupina má vytvořit svůj název z písmen jména HANS CHRISTIAN ANDERSEN.
Takhle vypadají herci Andersenovy pohádky Pokladnička (vpravo penízek):Loutková pohádka Pět hrášků v lusku:
Takhle ztroskotala loď v Malé mořské víle:


Odpoledne ve znamení Harryho Pottera:


V družině vyrábíme hůlky:Hermiona:

Uhlem kreslíme portrét Hanse Christiana Andersena:


A prezentujeme jeho dílo - jména pohádek jsme museli hledat po celé škole:Večeře v Novoveské hospodě byla vynikající. Děkujeme obsluze za trpělivost a milé přijetí:
A pak už zalézt do spacáků a číst...

Žádné komentáře:

Okomentovat

Abyste nebyli anonymní, budeme moc rádi, pokud ve výběru KOMENTOVAT JAKO vyberete předposlední možnost (název/adresa URL) a do políčka NÁZEV se podepíšete :)
Děkujeme za komentáře!