úterý 19. prosince 2017

Jak se dělá svíčka?

Dnes dopoledne nás navštívil včelař Pavel Fér z poděbradského Včelína.

Nejen že dětem vyprávěl o životě včel, ale vysvětlil jim i plno záhadných věcí a odpověděl na všetečné otázky. Víte třeba, proč staví včely plástve ve tvaru šestiúhelníku? Jestli v zimě spí? K čemu je dobrý propolis? A co je to mateří kašička? My jsme se dnes tohle i mnohé další dozvěděli.

A nejen to. Děti dostaly vosk a knoty a stali se z nich výrobci svíček. Někdo zvolil jednu velkou svíčku, někdo si voskovou desku rozdělil a odnesl si domů svíčky čtyři. Voněly ale všechny - a všichni jsme měli radost, že si adventní období provoníme včelí vůní.

Podívejte se na fotky, jak to celé probíhalo:


Žádné komentáře:

Okomentovat

Abyste nebyli anonymní, budeme moc rádi, pokud ve výběru KOMENTOVAT JAKO vyberete předposlední možnost (název/adresa URL) a do políčka NÁZEV se podepíšete :)
Děkujeme za komentáře!