neděle 11. června 2017

Výlet do skanzenu v Kouřimi

Ve středu  ráno jsme se sešli v obvyklou dobu, ale místo školních aktovek měli všichni batůžky se svačinou.
Vlakem jsme dojeli do Peček, tam přestoupili do motoráku (někteří poprvé v životě...) a poté pokračovali až do Kouřimi.  Pěšky jsme došli do skanzenu, kde nás očekávala milá paní Hájková s kolegou a připraveným programem "Jak je rok dlouhý...".

Děti se nejdříve dověděly, jaké církevní svátky se dříve slavily. Potom si vyzkoušely "podmalbu" na sklo.  Po vydatném občerstvení  na ně čekala druhá část programu - zemědělský rok. V ní si měly možnost zopakovat získané informace z prvouky a přírodovědy. Potom se rozdělily do skupin. Každá skupina dostala plánek skanzenu a zadaný úkol týkající se pěstování a zpracování rostlin nebo chovu dobytka. Informace měly získávat v jednotlivých chalupách. Děti se s nadšením pustily do hledání a postupně přinášely jednotlivé informace. Na závěr je společně sepsaly do plakátu, který si můžete prohlédnout na nástěnce ve škole.
Pak už jen zbývalo zakoupit turistické vizitky a známky a hlavně dobré perníčky...😃
Plánovanou prohlídku místního kostela jsme pro nedostatek času zrušili,... určitě se do Kouřimi ještě vypravíme.

Někteří jeli motorákem poprvé...


Cestou z nádraží jsme nemohli nechat bez povšimnutí  Růžovou ulici 😃

Malujeme na sklo...Čteme zadání úkolů...                                                                                                                            
              ... a vyrážíme hledat informace.                                                                                                                                                                                                                   Nakupujeme v místním krámku, perníčky měly velký úspěch 😃                                                             Žádné komentáře:

Okomentovat

Abyste nebyli anonymní, budeme moc rádi, pokud ve výběru KOMENTOVAT JAKO vyberete předposlední možnost (název/adresa URL) a do políčka NÁZEV se podepíšete :)
Děkujeme za komentáře!