pátek 11. února 2022

Školní olympiáda

Tento týden byl ve škole ve znamení olympiády. S myšlenkou uspořádat olympijské hry přišel školní parlament. Na své schůzce vymyslel disciplíny, parlamenťáci si rozdělili úkoly a v pondělí představili svůj návrh ostatním spolužákům na společném ranním kruhu.

Druhák František vytvořil plakát, který lákal sportovce na čtvrteční sportovní klání.

Propojili jsme činnosti i se školní družinou, kde už od pondělí začaly velké přípravy. Tvorba medailí, olympijských kruhů, ... a ve čtvrtek odpoledne vypukly soutěže.

Pod vedením Adélky se sportovci nejprve rozcvičili.


Tribuny byly plné skandujících diváků.První disciplína byla skok na lyžích bez lyží. Kdo doskočí ze švédské bedny nejdál?


Holky z parlamentu měřily přesně a hlásily údaje sportovnímu rozhodčímu Hynkovi.


Po každé disciplíně dostali vítězové zasloužené diplomy.Krasobruslení se našemu sportovnímu fotografovi nepodařilo zachytit v prvotřídní kvalitě, protože rychlost soutěžících byla enormní. Ale kdybyste viděli ty piruety a skoky :)


Mezitím se v zákulisí připravovaly diplomy - díky moc holkám z parlamentu za pomoc s organizací!


Rychlobruslení byla další disciplína. Kdo projede na bruslích nejrychleji celou trať?


Podívejte se i na video:


Diplomy udělaly radost všem vítězům.


Součástí biatlonu byla i střelba na cíl - my využili papírové sněhové koule a místo terčů jsme použili basketbalový koš:Naše sportovní redaktorka Kája vyzpovídala některé sportovce ještě před soutěžemi. Tady odpovídá závodník Luky:


A taky bruslařka Kačka:


A Barča:


A abyste si také užili atmosféru, podívejte se na rozbruslení ke krasobruslařské soutěži:


Olympijské hry jsme si zkrátka všichni užili - a co víc, znovu jsme se přesvědčili, jak mohou spolupracovat děti napříč ročníky. Každý si našel svou roli a každý se účastnil: ať už jako organizátor, závodník, trenér, grafik, mluvčí nebo rozhodčí. Díky za to!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Abyste nebyli anonymní, budeme moc rádi, pokud ve výběru KOMENTOVAT JAKO vyberete předposlední možnost (název/adresa URL) a do políčka NÁZEV se podepíšete :)
Děkujeme za komentáře!