středa 29. května 2019

Seznamte se s robotem Fable

Máme velkou radost z balíku, který přišel v pátek do naší školy.

Od společnosti Moravia Europe jsme dostali na 30 dní zapůjčeného robota Fable. Robot se pohybuje na základě naprogramovaných úkolů - a to byla dnešní práce pro šesťáky.

Společně ho sestavili a vrhli se do prvních úloh. Nebylo to zpočátku jednoduché, ale děti brzy pochopily algoritmy a postupy, takže Fable na nás mrkal, mával nám nebo měnil barvy na rukou přesně podle toho, jak jsme ho naprogramovali.

Několik šesťáků má už teď námět na vánoční dárek... Další vymýšleli, že by se jim líbila Noc s robotem, když Noc s Andersenem jsme už měli.

My ale moc děkujeme společnosti Moravia Europe, že díky této zápůjčce můžeme dětem zprostředkovat svět programování. A kdybyste to nevěděli, ze šesťáků budou jednou programátoři... Protože doteď prý ani nevěděli, jak může být tahle práce zábavná :)

V programování budeme pokračovat, ještě jsme toho plno nevyzkoušeli. A určitě se přidají i děti z nižších ročníků.Žádné komentáře:

Okomentovat

Abyste nebyli anonymní, budeme moc rádi, pokud ve výběru KOMENTOVAT JAKO vyberete předposlední možnost (název/adresa URL) a do políčka NÁZEV se podepíšete :)
Děkujeme za komentáře!