středa 9. ledna 2019

Čtenářský deník od Dity

Zatímco žáci nižších ročníků pracují v hodinách českého jazyka s Deníkem malého čtenáře, větší děti začaly letos pracovat s novým Čtenářským deníkem, který pro nakladatelství Fragment napsala Dita Nastoupilová.

Zapomeňte na výpisky typu "Kniha se mi líbila..." - tento čtenářský deník je daleko obsáhlejší a pestřejší.

Vedle možnosti klasického zápisu o přečtených knihách přináší rovněž důležitou nadstavbu, jejímž prostřednictvím podporuje žáka ve vnímání sebe sama jako čtenáře: nabízí prostor pro sebehodnocení vlastních čtenářských zážitků a jejich sdílení formou vzájemných čtenářských konzultací, i místo k vlastním komentářům a postřehům učitele. V závěru nechybí tipy na další činnosti, kterými lze na deníkové záznamy navázat.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Abyste nebyli anonymní, budeme moc rádi, pokud ve výběru KOMENTOVAT JAKO vyberete předposlední možnost (název/adresa URL) a do políčka NÁZEV se podepíšete :)
Děkujeme za komentáře!