pátek 15. června 2018

Projekt Edison - týden nových přátelství

Tento týden jsme ve škole přivítali nové přátele - jako škola jsme se zúčastnili projektu Edison.

Do naší školy přijela Filipa z Portugalska, Karina z Mexika a Anish z Indie. Strávili s námi celý týden a vzájemně jsme se od sebe učili.

V pondělí jsme naše přátele vyvezli do Prahy na představení Prodaná nevěsta na Vyšehrad. V úterý nás Karina seznámila se svou zemí. Mexiko nás všechny uchvátilo.

Pod vedením Kariny si děti vyrobily mexické masky.

Naučili jsme se i tleskací hru se španělskými slovy:


A tančili jsme se podle mexických tanečníků:


Ve středu svou zemi představila Filipa. Portugalsko se nám líbilo a nakreslili jsme si všechny důležité artefakty, které tuhle zemi představují:

S Karinou jsme pak zase tancovali


a došlo i na bingo ve španělštině.
Čtvrtek patřil Indii. Anish nechal kolovat indické bankovky,
naučil nás několik indických slov i pozdrav.


Čtvrteční dopoledne následovala hodina angličtiny v pátém ročníku. Právě zodpovídáme kvízy o zvířatech a všichni zahraniční přátelé nám pomáhají - to by byli skvělí učitelé!Anish měl obrovské znalosti ze všech oborů - jestli nevíte, jak rychle létal konkord nebo jak dlouho žila ovce Dolly po klonování, zeptejte se ho, ví všechno :)


V pátek jsem připravili mezinárodní foodmarket. Děkujeme všem rodičům za péči, s jakou připravili česká národní jídla. Měli jsme snad všechno, co se dá v Česku ochutnat - utopence, meruňkové knedlíky, kynuté koláče i buchty, hořické trubičky a českou čokoládu, sušenky a tradiční bonbóny, třešně i bublaninu, ...Na druhém stole byly dobroty z ciziny - Anish dokonce POPRVÉ V ŽIVOTĚ pekl indické placky. Povedly se mu, byly vynikající!!!Chutnal nám ale i tuňák, pálivé sladkosti a bonbóny, okurka s chilli nebo sladké zákusky.


Psali jsme pětilístek na téma PROJEKT EDISON.


A naši hosté napsali pětilístek na naši školu:


A pak už jsme ochutnávali, zkoušeli nové chutě a kombinace:To, že jsme všichni v pyžamech, není náhoda. Právě v pátek probíhá na naší škole PYŽAMOVÁ PÁRTY a my zůstáváme až do soboty :)Je to vynikající!


A nastal čas předávání dárků...

Děti měly potřebu se studenty neustále komunikovat - najednou se samy od sebe začaly ptát, jak se dá říct to nebo tamto... to se v běžných hodinách angličtiny moc často nestává.

Děti zjistily, proč se mají učit anglicky - i když někdy k vyjádření pocitů není třeba slov:A jdeme ven a hrajeme mezinárodní turnaj ve hře Království (ta je známá po celém světě):

A ještě přetahovaná. Vyhraje zase Anishovo družstvo?


Nakonec ještě společná fotka.
Bylo to s vámi moc fajn, Filipo, Karino a Anishi. Těšíme se na další návštěvy (ať už přes Skype nebo třeba někde někdy...). 

Díky za tuhle příležitost!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Abyste nebyli anonymní, budeme moc rádi, pokud ve výběru KOMENTOVAT JAKO vyberete předposlední možnost (název/adresa URL) a do políčka NÁZEV se podepíšete :)
Děkujeme za komentáře!