úterý 24. ledna 2017

Čaj o páté

Dnes v pět hodin odpoledne jsme se sešli u čaje a center aktivit. Bylo nám potěšením vidět rodiče našich žáků, jak společně (i samostatně) plní úkoly v centrech psaní a čtení, matematiky, pokusů a objevů a ateliéru.

A tak maminky a tatínkové vyřezávali vrstevnice z brambor, stavěli společně stavbu z kostek cukru, počítali cyklotrasy a psali a kreslili pohlednici z hor.

Vyzkoušeli jsme si (zrychleně) učební blok, který zažívají děti v naší škole. A jak v závěrečné reflexi a hodnocení zaznělo, rodičům se tento způsob učení moc líbil. Dokonce prý našim dětem trochu "závidí". Užili jsme si zkrátka trochu jiné odpoledne a vyzkoušeli si něco nového. Něco, co je běžné pro naše děti, ale co my dospělí doháníme v dospělosti těžko. Umění komunikovat, hodnotit se, spolupracovat, pracovat s chybami a prezentovat svou práci.

Těšíme se na další podobnou akci - je vždycky nabíjející vidět spokojené rodiče!Žádné komentáře:

Okomentovat

Abyste nebyli anonymní, budeme moc rádi, pokud ve výběru KOMENTOVAT JAKO vyberete předposlední možnost (název/adresa URL) a do políčka NÁZEV se podepíšete :)
Děkujeme za komentáře!