úterý 13. října 2015

Zhudebněná báseň a naši hudebníci

Dnes jsme měli odpolední hodinu pohybové a hudební výchovy. Děti se seznamují se zobcovou flétnou a zatím zvládnou zahrát tři tóny. Někdo lépe, někdo ještě musí trénovat. Ale na to, že hrajeme teprve pár lekcí, to považuji za dobrý výsledek :)

Protože je podzim v plném proudu a venku je barevno (i když trochu lezavo), rozhodli jsme se zhudebnit báseň Jana Čarka Pouštění draků.Text je následující, pokud si s našimi hudebníky chcete zazpívat:

Jeden, druhý, třetí,
vzhůru draci letí.
Smějí se jim ptáci:
Kampak, páni draci?

(Ještě pro detailisty - ano, flétnu si sestřičky tentokrát spravedlivě půjčily - každá půlku sloky) :)

Zatím nehrajeme podle not, i když se je pomalu také učíme. Přesto jsem ještě dodatečně písničku dětem do not přepsala - dostanou ji příští úterý:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Abyste nebyli anonymní, budeme moc rádi, pokud ve výběru KOMENTOVAT JAKO vyberete předposlední možnost (název/adresa URL) a do políčka NÁZEV se podepíšete :)
Děkujeme za komentáře!