čtvrtek 22. října 2015

ITV: Stromy

Včerejší den jsme trávili všichni společně. V rámci ITV (integrované tematické výuky) jsme probírali téma stromy.

Na koberci ráno leželo plno podkladů, obrázků a pracovních listů, které si děti mohly v průběhu práce vzít nebo půjčit. A tak každý pracoval na své úrovni znalostí a dovedností - a pak také jak samostatně, ve dvojicích nebo ve skupině.

Úkoly byly rozmanité a každý si oblíbil "ten svůj". A tak jsme četli modlitbu lesa, psali životabáseň, běhali jsme a doplňovali slova do básničky, počítali jsme, četli jsme příběhy o stromech, zpívali jsme dvojhlasně písničku Stromy, ve skupinách jsme hledali informace o stromu, který si členové skupiny vybrali, prezentovali svoji práci a postřehy, dávali si otázky, hodnotili se a doporučovali si zlepšení pro příště, společně vytvořili velkou myšlenkovou mapu, dokreslovali kmeny stromům, ...

A dneska jsme vyrazili na výzkumnou výpravu do lesa. Každý si vybral jeden strom, který pozoroval a informace o něm zapsal do pracovního listu. V lese byl samozřejmě čas i na domečky pro skřítky, běhání a skákání, objevování brouků a zvláštních hub...

Bylo to moc fajn, podívejte se, jak to dětem šlo:1 komentář:

Abyste nebyli anonymní, budeme moc rádi, pokud ve výběru KOMENTOVAT JAKO vyberete předposlední možnost (název/adresa URL) a do políčka NÁZEV se podepíšete :)
Děkujeme za komentáře!