pátek 21. srpna 2015

Jsme v projektu FÍHA - DÝHA

Naše škola se zapojila do projektu FÍHA - DÝHA a my z toho máme velkou radost.


Celorepublikový projekt FÍHA - DÝHA vznikl na podporu povědomí o kvalitě přírodních materiálů u dětí a studentů nejen v rámci vyučování a zájmových kroužků, ale i v praktickém životě. Dřevo totiž bývá často nahrazováno plastovými či jinak umělými materiály.

Děti pracující s dýhou získají nejen znalosti o dané dřevině, ale vyzkouší si i manuální práci s dýhou. Zdokonalí přitom svou zručnost a podpoří rozvoj fantazie. Děti si mohou vytvořit vlastní originální výrobek nebo dárek pro své nejbližší z hodnotného materiálu.

Dýhovaný materiál využijeme v rámci školní projektové výuky průřezově všemi předměty. Pásky dýh umožňují výrobu rozmanitých obrázků a předmětů v různých úrovních dle věku dětí. Stejně tak je využijeme v prvouce, přírodovědě, češtině i matematice.

Naše výrobky i další využití materiálů z projektu najdete na našich stránkách. My už se moc těšíme!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Abyste nebyli anonymní, budeme moc rádi, pokud ve výběru KOMENTOVAT JAKO vyberete předposlední možnost (název/adresa URL) a do políčka NÁZEV se podepíšete :)
Děkujeme za komentáře!